Hakkımızda

Markaya ismini veren Ezra Baghaki 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünü bitirdi. Peyzaj mimarlığı ve iç mimarlık alanlarında çalıştıktan sonra 2012 yılında İstanbul Kapalı Çarşı’da kuyumculuk eğitimleri almaya başladı. Metal modelleme yöntemini öğrendi ve ilk günden bugüne kadar geleneksel el işçiliğinin destekçisi olarak üretimlere devam etmektedir.

Tasarımlarında doğaya ait detayları, gerçeğe en yakın formlarda tasvir ederek, her geçen gün daha ileri seviye gerçekliği yakalamayı amaçlamıştır. Seri üretim ve makine işçiliğinin günümüzdeki tekdüzeliğine tepki olarak, her sipariş ustaların elinde yeniden hazırlanmaktadır. Üretim sürecinde sabırlı bekleyişiniz ile bu hikayeye ortak olmanız, bizim için bu yolculuğu daha heyecanlı bir hale getirmekte.

Floral tasarımlar koleksiyonların çoğunu oluştursa da, geleneksel Türk motifleri, Japon felsefeleri, mitolojik semboller ve kavramsal imgeler sanatçının ilham kaynaklarından bazıları.

Ufak bir ekiple çıktığı bu yolda, Ezra Baghaki, şimdi alanında uzman kişiler ile bir takım halinde devam ederek her geçen gün size daha benzersiz bir hizmet vermeyi hedeflemektedir.

“Takı taşıdığı anlam ve hikayeyle sahibiyle bütünleşmeli, el işçiliği ile kendini fark ettirmeli, takan kişiyle bir bütün olmalıdır.”